Format Kitap
Barkod 9786057051202
Yayın Tarihi 2021-04-20
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 128
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : HALİT SİPAHİOĞLU
Editör   : Mustafa Oral
Yayın Yönetmeni   : Ahmet Ateş
Grafiker   : Tuğçe Delen

Karadeniz’in küçük bir köyünde yoksul bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Umut lise yıllarında annesini kaybedince babasıyla hayata tutunmaya çalışır. Ne var ki kısa süre sonra onu da kaybeder. Yapayalnız ve çaresiz kalmıştır. Artık hayat yolculuğunu tek başına sürdürecektir.
Hayata yeniden başlamak için köyünden ayrılarak Ege’de bir şehre yerleşir. Hayat ona bazen güzel, bazen çirkin yüzünü gösterir. Bir gün çocukluğunu paylaştığı Ayşe ile karşılaşır. Umut beş yıl önce Ayşe ile evlenmek istemiş, fakat kendisinden kaynaklanmayan sebeplerle arzusu gerçekleşmemiştir. Köyünde gerçekleşmeyen arzusu gurbet ellerde gerçekleşir ve Ayşe ile evlenir. Artık hayatın yükünü birlikte omuzlayacaklardır.
Ayşe ile evlendikten sonra da Umut’un hayatındaki çalkantılar dinmeyecektir. Üstüne üstlük bir de buna şehirdeki sıkıntılar ve felaketler eklenir. Yaşananlar onu çevresindekilerin kahramanı haline getirecektir. Gün gelecek Umut vefat edecektir fakat her şeye rağmen umutla hayata tutunmak isteyenler için güzel bir örnek olarak tarih içinde yerini alacaktır…

devamını oku..
Etiketler : Uludaz Yayınları
Kategori : Genel
% 20
indirim
40.00
Liste Fiyatı : 50.00
Kazancınız : 10.00
 Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.