Format Kitap
Barkod 9786057079589
Yayın Tarihi 2021-10-19
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 144
Boyut 135 X 195

Emeği Geçenler :
Yazar   : Mi̇sbah Erati̇lla
Resimleyen (Çizer)   : Tuğçe Delen
Grafiker   : Mücahit Ak

Sözün neresinden başlayacağımı, kendimi nasıl ifade edeceğimi bilemememin belirsizliğiyle yoğrulmuş sesle, “Peşimi bırak artık!” dedim. Küçümseyen bir edayla gülümsedi ve üzerine basa basa, “Ya benimsin ya toprağın!” dedi. “Peki! Sana birinden selâm getirmiştim, üzerimde kalmasın!” dedim. İlgisiz tavrını sürdürerek, “Kimdenmiş bakalım?” dedi.
“İlkokul öğretmeninin selâmı var. Peşimi bırakmanı rica ediyor!” dedim. İlgisiz hâli bir anda yoğun bir dikkate dönüştü. Bir an öylece durdu. Bir süre başını yere eğdi. Sonra hafifçe kaldırıp buğulu gözleriyle gözlerimin içine baktı, baktı... Utanma duygusu saçından tırnağına kadar kendini hissettiriyordu. Mahcup şekilde, “Kusura bakma, bir daha rahatsız etmem!” dedi ve gözyaşları içinde koşmaya başladı.
Ne olduğunu anlamaya çalışıyordum ama olanlara bir anlam veremiyordum. Aradan birkaç gün geçmişti. Artık onu bana gizlice bakmaya çalışırken dahi göremiyordum. Olan biteni aileme anlattım. Şaşırmışlardı. Nasıl bir öğretmendi ki bir selâmıyla kördüğüm olmuş bir meseleyi halledebilmişti? Hem merakımızı gidermek hem de teşekkürlerimizi sunmak amacıyla onu ziyarete gittik. Bizi güler yüzle karşıladı. Çay ikram etti. Öğretmene elindeki sihirli değneği merak ettiğimi söyledim.
Önce gülümsedi, sonra avuçlarının içini gösterip anlatmaya başladı: Sihirli değnek falan yok; sadece sevgi ve emek var…

devamını oku..
Etiketler : ÇOCUK KİTAPLARI
Kategori : Genel
% 50
indirim
60.00
Liste Fiyatı : 120.00
Kazancınız : 60.00
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %50 indirim