Format Kitap
Barkod 9786258010091
Yayın Tarihi 2021-11-07
Baskı Sayısı 3.Baskı
Sayfa Sayısı 192
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Emrullah Özdemir
Editör   : İlhami Ateş
Resimleyen (Çizer)   : Tuğçe Delen

Şu sıralar düşünmek ve kendimi dinlemek için oldukça fazla vakit buluyorum. Kimi zaman Mevlana’nın yaklaşan ölümünü bir düğün gecesine benzettiği geliyor hatırıma. Dudaklarımda acıyla yoğrulmuş bir tebessüm beliriveriyor. Ölüm ve düğünün bir ahenk içinde yan yana bulunabilmesinin sıradan bir yaşama muvaffak olanlar için ne denli tuhaf olduğunun farkındayım. Ancak ölümü kurtuluş olarak görenlerin benimseyebileceği türden tuhaflıklardan…Öyle ya da böylekendi “Şeb-i Arûs’um” geliyor işte! Mevlâna’nınkinden farkı; beni heyecanlandıran kısmının sonsuz hayata atılan ilk adımdan çok şu anki hayatımın, çektiğim ıstırabımın ve kâbuslarımın son bulacak olması.

Ama o gün gelmeden önce kendime vazife edindiğim son bir şey daha var. Orada olanları anlatmalıyım... Evet, ulaşabildiğim, uzanabildiğim herkese, hatta belki de tüm cihana anlatmalıyım. Üzerinde hayat bulduğucihana neredeyse dilsiz kalan o topraklarda,bahtsız gözlerimin şahit olduğu her kareyi, her anı, kelimesi kelimesine aktarmalıyım. Güle’nin, Abuş’un, Elif’in, Nazo’nun, Hati Ana’nın ya da Molla Mehmed’in hikâyesini, ana babaların çaresizliklerini, evlâtların sahipsizliklerini, açlığın ve Ermeni zulmünün pençesinde can veren insanların hikâyesini anlatmalıyım.

Ben Hariciye yüksek memuru Abdullah Halid Efendi’nin oğlu Ahmet Ziya. İşte bu yüzden sıvası dökülmeye yüz tutmuş odamda, titrek gaz lambasının ışığında bu satırları kaleme alıyorum. Kendi sonuma; yaşanan acıları, yapılan zulümlerianlatabilmenin verdiği vicdani hazla varabilmek ümidiyle yazıyorum…

devamını oku..
Etiketler : YENİLER
Kategori : Genel
% 30
indirim
28.00
Liste Fiyatı : 40.00
Kazancınız : 12.00
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %30 indirim